Bliv husejer for 250.000 kroner

Stevns Kommune: Man skal ikke have mere end 250.000 kroner op af lommen for at blive husejer i Stevns Kommune
Det billigste hus der er til salg i Stevns Kommune lige nu, er et lille bindingsværk ”dukkehus” beliggende på en helårsgrund på 345 m² hvor der kan blive en skøn udsigt, direkte til åbne marker.
-Mindre ejendom – dukkehus – opført i bindingsværk, der skriger efter en ny ejer med masser af gå-på-mod og tid i overskud, skriver Hårlev Ejendomskontor om huset. Og fortsætter
-Trænger særdeles meget til almindelig vedligeholdelse og rengøring samt en del renoveringer men absolut en ejendom med potentiale.
Huset indeholder entre med trappe til 1. sal, vinkelstue, nyere køkken, baggang, badeværelse med brus. På 1. sal er der et værelse.
Huset, der ligger i landsbyen Arnøje, sælges af dødsbo og kan overtages med kort varsel.
Kommentarer