Sankt Hans Jazz i den gamle bådebyggerhal

Rødvig: Bådebyggeriet har sørget for hyggelig underholdning på Sankt Hans aften lørdag den 23. juni
Her byder Klintekongens Fodvarmere op til Jazz-bal, med øl i hanerne og plads til at danse i hallen.
Når heksen er futtet af og aftenens båltaler har ytret sine vise ord, spiller det lokalkendte Jazzorkester, Klintekongens Fodvarmere op til fest.
Kokken Harry sørger for super-sandwich til dem der er blevet lidt småsultne efter aftenens strabadser og der er serveres øl, vin og vand fra baren til dem der er blevet tørre i halsen efter røgen fra bålet!
Vi har i løbet af foråret sat store panoramavinduer i gavlen og siden på den gamle bådebyggerhal og frem er kommet en fantastisk udsigt over havnen og der er selvfølgelig siddepladser på 1. sal, så der er mulighed for at sidde her og nyde udsigten.
Entre kun 50 kroner inklusiv én fadøl!
Ingen forudbestilling – der betales ved indgangen. Først til mølle princippet gælder, for der er begrænsede pladser.
Kommentarer